İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Diş eksikliklerinde veya hastalıklarında son yıllarda en çok tercih edilen yöntem olarak implant tedavisi kullanılmaktadır. İmplant tedavisi, gelişen teknoloji ve bilgi birikimi ile yapılabilecek cerrahi bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. İmplant tedavisi yaptırmak isteyen birçok hasta implantın nasıl yapıldığını merak etmektedir.

İmplantın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.  İlk olarak implant tedavisinde implant tedavi merkezimiz lokal anestezi uygulamaktadırlar . Lokal antestezi sebebiyle de hasta implant tedavisi esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmez. Tedavi sonrasında ise, tedaviyi yapan doktorun tavsiyesi üzerine alınan ağrı kesiciler, hastanın ağrı ve sızlanmalarını büyük oranda giderecektir.  Daha sonra ise implant uygulanacak olan bölgeye flap bisturi yardımı ile ikiye ayrılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey tecrübeli cerrahi doktorlarla, hijyenik ve üst düzeyde steril bir ortamda  yapılması gerekmektedir . Daha sonra, pilot firez köprü üzerinde işaretleme yapılır.  Hastanın diş etine bağlı olarak, 2mm (çap) – 10mm (boy) frez ile hastanın kemiği genişletilir. Ya da 3,5mm (çap)-10mm (boy) frez ile de kemik genişletilir. Bazı vakalarda ise 4,1mm- 10mm frez ile hastanın kemiği genişletilir . 

İmplant tedavisinde genişletilmiş olan kemikte hazırlanan yuvaya implant yerleştirilir. Açtığımız flapi (diş etini) dikiş ile kapatıyoruz.  Eskişehir implant uzmanı olarak tüm bu cerrahi süreci en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz .  İmplant tedavisinin cerrahi süreçten önce bir de muayene aşaması vardır.  Bunun sebebi ise , doktorun hastasına implant tedavisinin uygun olup olmadığını kontrol etmesinin gerekliliğidir. İmplant tedavisinde doktor hastasının çene ve kemik yapısının röntgenini çekerek detaylı bir şekilde incelemesini yapmaktadır. Bu röntgenlerden sonra ise hastaların ağız yapısına göre tedavi planı çıkarılır. Ayrıca , cerrahi ve muayene ile ilgili tedavi programı çıkarılmadan önce hastanın kronik bir rahatsızlığa sahip olup olmadığı da doktoru tarafından incelenmelidir .

Kronik hastalarda implant tedavisi uygulamak , hastanın sağlık durumu açısından risk barındırır . Sizde , yüksek hijyen ve titizlikle çalışan ekibimizin sahip olduğu Eskişehir implant uzmanları tarafından implant tedavisi yaptırabilirsiniz.

Share: