Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir? 

Dijital gülüş tasarımı uygulanacak olan estetik gülüş tedavisinin öncesindeki süreci ifade eden bir durumdur. Kişiye özel en uygun sonuçlar almak için dijital ortam kullanılır.

Gülüş tasarımı dijital ortamda güzel bir diş görüntüsü elde etmek üzere hazırlanan süreçleri ifade etmektedir. Kendi dişlerinden rahatsız olanlara özel yeniden yapılandırma süreci esnasında en güzel ve olası dişler elde edilmeye çalışılmaktadır.

Estetik Dişler ve Dijital Gülüş Tasarımı Artıları

Estetik dişler neden avantajlıdır ve gülüş tasarımı neden önemlidir sorusu günlük hayatta çeşitli bakımdan ele alınabilir. Görsel açıdan dişler normal koşullarda çıkış yönünden farklı biçimde oluşabilir. Genetik etkenler veya sonradan oluşan faktörler dişlerin doğal yapısına etki edebilir. Örneğin dişiniz çekildiği için boşluklar olabilir, kaza neticesinde kırılma olabilir veya çarpık çıkan dişler görülebilir.

Kişilerin kendisini rahatsız eden diş görselinde bazen çene nedenli sorunlar yaşanabilir. Çene ve diş alanında dijital olarak hasar tespit edilerek düzenleme yoluna gidilmektedir. Tasarlanarak yapılan planlı diş görsellerinde nasıl bir sonuç alınacağı baştan belli olacaktır.

Bilgisayar yazılımı ile tedavi bitince nasıl bir görüntüye kavuşulacağı önemlidir. Bu aynı anda sürprizlere yer olmadığının da kanıtıdır. Gülüş estetiği yapılırken diş hekiminin en iyi sonucu alınacak şekilde değerlendirmesi yapılır. Hasta onayı olmadan ve işlemler hakkında bilgi verilmeden herhangi bir işlem yapılmamaktadır.  Tamamen kişiye özel bir şekilde yapılan işlemde birlikte karar verilen noktalar da bulunmaktadır.

Ağız sağlığınızı korurken bütünsel olarak gülüşte düzelme ve istenen estetiği kazandırma amacı olan bir uygulamadır.  Protez diş ve implant yanında çeşitli diş tedavileriyle bir arada oluşturulan durumlar vardır. Hastadaki duruma göre bir süreç belirlendiği için toplam tedavi süresi de değişebilmektedir. İmplant tedavileriyle beraber kemiğe kaynama süresinin de olduğunu dikkate almak gerekir.

Gülüş Tasarımında İlk Başta Ne Yapılıyor? Estetik Gülüş Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatı baştan sona hastaya özel bütçe ile oluşturulmaktadır. 3D ağız içi tarayıcısı ile başlayan süreç ardından değişik açılardan görsellere göre devam edilir. Önce ve sonra değerlendirmesine göre ölçüler de tamamlanarak onay ve uygulama aşaması tamamlanır.

 

 

 

Share: